Next generation IDS dla sieci przemysłowych
Monitoring sieci OT/ICS
Inwentaryzacja aktywów
Detekcja zmian w sieci
Raportowanie
Przedsiębiorstwa coraz częściej wykazują zwiększoną świadomość ryzyk związanych z ciągłością działania procesów produkcyjnych oraz cyberbezpieczeństwem występujących już nie tylko w sieciach IT, ale także sieciach OT. Zarządzający bezpieczeństwem odczuwają potrzebę posiadania narzędzi do monitorowania infrastruktury, które dostarczą pełny wgląd w sieci OT/ICS oraz umożliwią efektywne zarządzanie ryzykiem operacyjnym w czasie rzeczywistym, a także zarządzanie incydentami w tym odpowiednie ich dokumentowanie.
W wielu sieciach produkcyjnych wciąż występuje problem niepełnej inwentaryzacji infrastruktury i w konsekwencji zakłady przemysłowe nie mają świadomości bieżącej architektury urządzeń i świadczonych przez nie usług. Efektem tego są luki w zabezpieczeniach systemów, co stanowi wyzwanie nie tylko dla zespołów bezpieczeństwa, ale i całej organizacji.
Scadvance XP dzięki analizie anomalii i korelacji wyników pracy modułów AI wykrywa najbardziej niebezpieczne i niezaobserwowane nigdzie indziej ataki.
Scadvance XP stanowi fundament kompleksowego systemu bezpieczeństwa stosowanego w organizacjach wykorzystujących automatykę przemysłową. Scadvance XP wyróżnia się zastosowaniem dedykowanych modeli predykcyjno-analitycznych, które dostosowują się do każdej konfiguracji sieci OT z wykorzystaniem metod ML i AI, dzięki czemu jest w stanie poprawnie wykryć anomalie i zagrożenia w sieci przemysłowej.
Nie istnieje uniwersalne podejście do cyberbezpieczeństwa. Każda organizacja musi stworzyć swój własny kompleksowy system bezpieczeństwa. Dlatego role i obowiązki CISO koncentrują się na budowaniu najlepszego narzędzia do wspierania wyzwań organizacji w zakresie bezpieczeństwa informacji w każdej jednostce firmy. Kluczowe znaczenie ma zapobieganie, zarządzanie ryzykiem, a także jego ograniczanie.
CIO w organizacji pełni niezwykle ważną funkcję rzetelnego i wiarygodnego dostawcy technologii w zakresie wytyczania i rozwijania strategii IT będącego fundamentem nowoczesnego biznesu. Ponadto, jego obowiązkiem jest zapewnienie stabilności bieżącej działalności operacyjnej, a także niezwłoczne reagowanie na zagrożenia związane z utratą ciągłości produkcji lub wewnętrznych procesów w firmie. Kluczowe znaczenie ma długoterminowa strategia działania obszarów IT oraz OT oraz ich stabilna integracja.
Zadaniem zespołów SOC jest ciągłe monitorowanie, analizowanie i reagowanie na incydenty w celu poprawy stanu bezpieczeństwa organizacji. Rozprzestrzenianie się zaawansowanych cyberzagrożeń wymusza na pracy SOC badanie korelacji zdarzeń z różnych źródeł, dlatego powinien przechowywać jak najwięcej informacji celem późniejszej analizy. Kluczowe znaczenie ma szybkość wykrytego incydentu, dostęp do danych archiwalnych oraz wyjaśnienie zagrożenia co pozwala na zapobieganie sytuacji kryzysowych w przyszłości.
Operator systemu SCADA odpowiada za szerokie spektrum działania systemów sterowania. Zapewnia prawidłową pracę protokołów bezpieczeństwa we wszystkich sieciach, jednocześnie pracując nad zadaniami technicznymi. Technicy SCADA muszą monitorować złośliwe oprogramowanie, a gdy wystąpi niepożądane zdarzenie reagować w krótkim czasie.
Wypełnij formularz. Nasi eksperci skontaktują się z Tobą, aby umówić indywidualne testy.