Cyberbezpieczeństwo przemysłu

POLSKIE SZANSE, INWESTYCJE, INNOWACJE

„Polski rynek produktów cyberbezpieczeństwa to wciąż dość młoda branża, szczególnie w zestawieniu z wieloletnią obecnością rozbudowanej oferty usługowej oraz integratorskiej na lokalnym rynku. Segment rozwiązań dla przemysłu 4.0 stanowi jeszcze węższe grono, ze względu na dużą barierę wejścia zarówno w zakresie doświadczenia kadry jak i nakładów finansowych na rzecz odpowiedniego zaplecza B+R. Potwierdza to przykład zainicjowanej przez Instytut Kościuszki grupy roboczej #CyberMadeinPoland, która zrzesza ponad 30 firm z polskiej branży ITSec. Celem grupy jest edukacja rynku w zakresie wyzwań związanych z bezpieczeństwem cyfrowym, wsparcie eksportu innowacyjnych polskich technologii na rynek globalny a także współpraca publiczno-prywatna na rzecz zwiększenia inwestycji na rynek cyberbezpieczeństwa.”

Jakie są szanse, innowacje i inwestycje w Przemyśle 4.0?

Cyberbezpieczeństwo przestaje być wyzwaniem jedynie dla działów IT – staje się kluczowym elementem planowania procesów biznesowych w coraz większej ilości branż. Polskie przedsiębiorstwa zaczynają dotkliwie zdawać sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie nieodpowiednie przechowywanie danych, implementowanie procesów czy projektowanie infrastruktury. Tworzy to rynek na produkty oraz usługi, które są w stanie wesprzeć bezpieczną transformację cyfrową firm. 

O wyzwaniach stojących przed cyberbezpieczeństwem w przemyśle i o pierwszym polskim rozwiązaniu SCADVANCE XP stworzonym przez ICsec S.A. w najnowszym briefie programowym Instytutu Kościuszki.

Pobierz publikację tutaj.

demo scadvance

Request a Demo

Fill in the form. Our experts will contact you to arrange individual tests.

Request a Demo

Fill in the form. Our experts will contact you to arrange individual tests.

Thank you

We will get back to you within 1 business day

style>